KOPRA TALUST

Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest. 200-aastane talu, mille elanikeks olid mitme aastaaja jooksul metsavahid, on ümber ehitatud kõigile tänapäeva nõuetele vastavaks. Selle osaliselt vanaaegseks jäetud hooned annavad siiski aimu ka endistest aegadest.

Turismistaluna hakkas Kopra Talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Köetavates ruumides saab aastaringselt ööbida 125 inimest. Suvel pakume katuse all magamise võimalust veel 55 külastajale, kus ööbimiskohad on rajatud aitadesse. Telkida saab turismitalus väga suurtel aladel ning suvisel üritustel on pererahvas valmis võõrustama kuni 2000 inimest.

Kuumadel suvepäevadel on ennast mõnus jahutada talu õuel asuvas Paluküla järves. Linnulaulu ja  Vidva oja vulina saatel saab nautida jalutuskäiku metsas tähistatud matkarajal, kus näeb erinevate loomade tegevuse jälgi.

Pildil Kopra talu perenaine Merike