KOPRA TALUST

Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest. 200-aastane talu, mille elanikeks olid mitme aastaaja jooksul metsavahid, on ümber ehitatud kõigile tänapäeva nõuetele vastavaks. Selle osaliselt vanaaegseks jäetud hooned annavad siiski aimu ka endistest aegadest.

Turismistaluna hakkas Kopra Talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Köetavates ruumides saab aastaringselt ööbida, koos lisakohtadega 125 inimest. Suvel pakub Kopra Talu katuse all magamise võimalust veel 55 külastajale, sest lisaks tubadele on ööbimiskohad rajatud aitadesse. Telkida saab turismitalus väga suurtel aladel ning suvisel üritustel on pererahvas valmis võtma ja toitlustama kuni 1000 inimest. Telkimisplatside lähedusse on rajatud välipesula, kus suvepäevalised saavad kasutada  kaheksat sooja veega varustatud dušširuumi ja  kaheksat vesiklosetti, mis kõik varustatud sooja veega. Talu konverentsisaali mahub teatristiilis kuni 120 inimest ja ringlauda (U-kujuliselt) istuma 30 inimest. Võimalik on kasutada mitmesugust tehnikat. Külastajate käsutuses on saalid, rehetuba ja kaks sauna (suitsusaun, puuküttega saun).

Kopra Talu on väga loodussõbralik talu ning pole haruldane, kui külastaja satub siin jalutuskäigul kokku mõne metsloomaga.

Pildil Kopra talu perenaine Merike